Kurumsal

1987'de tekstil yıkama alanında Merter'de Öz Şahin Yıkama adı ile faaliyete başlayan firmamız alanında öncü bir firma olarak yoluna devam etmektedir. 2008 yılında tesis olarak yenilenmeye giden firmamız, tesis ve isim olarak da yenilenip BİLİMTEKS Tekstil Yıkama ismini almıştır. 2017 yılında gelişen global dünyada ,  teknoloji ile beraber çevre dostu olmayı ilke bilip kalitemizi ve hizmetimizi en üst düzeye çıkarmak için tüm makinalarımızı ve tesisimizi yenilemiş bulunmaktayız.

Tesisimiz birbirinden ayrı iki farklı bölümden oluşmaktadır.

* Birinci bölümümüz Non -Denim Bölümümüz olup, tüm beyaz ürünler, üst ve alt giyim grupları, özel kumaşlar, metrajlı kumaşlar, özel efektli indigo-örme ürünlerin tamamını yıkanmaktadır.

* İkinci bölümümüz ise Denim Bölümümüz olup tüm efektli işlemleri yapıp, yıkamaktadır.

Tesisimizde bulunan tüm yıkama ve kurutma makinalarımız %100 çevre dostu olup, full otomatik makinalardır.Yıkama makinalarımızda ürüne el ile temasta bulunmadan yıkama işlemi gerçekleştirmekte olup, otomatik ilaç dozajlıma sistemi sayesinde ürüne gerekli olan ilacı, miktarını programlama sistemi ile otomatik olarak almakta ve sıkma işlemi aynı makine içerisinde çıkarılmadan, otomatik olarak gerçekleşmektedir. Yıkama makinalarımızda enerji, su ve ilaç sarfiyatını sağlamakta olup yıkama esnasında oluşan kirli suyu kendi arıtma sisteminde ayrıştırarak minimum seviyede işletmemizde bulunan ana arıtma tesisimize göndermektedir.

Kurutma makinalarımız doğal gazlı olup, gereksiz enerji kullanımını minimuma indirip, içerisinde bulunan zararlı gaz filtreleme sistemi sayesinde doğaya daha az zararlı gaz vermektedir. Aynı zamanda kurutma makinalarımız akıllı programlama sistemine sahip olup, full otomatik ve nem sensör sistemine sahiptir. Bu sistemler sayesinde otomatik olarak programlama yapılır ve nem sensörleri yardımı ile üründe istenilen tuşe ve ölçüye sahip olunarak, otomatik şekilde el ile temasta bulunmadan boşaltma işlemi gerçekleştirmektedir.

Gelişmiş makine parkuru, deneyimli kadrosu ile müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz hassasiyet, ürünlere kalite olarak yansımaktadır. Bulunduğu çevreyi koruyan, üzerine düşen sosyal sorumluluğun bilincinde bir çalışma anlayışını benimseyen firmamız INDITEX (ZARA, PULL&BEAR, MASSİMO DUTTİ, BERSHKA, STRADİVARİUS, OYSHO) , SUPERDRY, ASOS, SEDEX, SOLİVE, GEORGE gibi firmalardan işletmemiz onaylıdır. Yıkama yaptığımız ürünlerin daha kaliteli olması için ürünlerin kendi kumaş yapılarına göre ayrı ayrı yıkanması şarttır. Bu hassasiyet göz önüne alınarak firmamız denim ve non-denim olarak birbirinden ayrı iki bölümde hizmet vermektedir

BİLİMTEKS Tekstil Yıkama olarak bu sektörde kararlı adımlarla ilerleyen, kaliteli hizmet anlayışı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti esasları çerçevesinde sektörü takip eden değil, sektörü yönlendiren bir işletme olmayı hedefliyoruz. Çeyrek asırlık bilgi ve tecrübemizi sektöre yansıtabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

VİZYONUMUZ;

HER ZAMAN, KALİTE STANDARTLARINDA GÜVENİLİR BİR HİZMET SUNMAK, ÇEVRE VE İNSANA SAYGI ÇERÇEVESİNDE SÜREKLİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.